Porażka z Pionierem

• autor: bartek_jurzysta, 2011-09-19 11:57

17 września 2011 roku Jastrząb udał się do Żarnowa zmierzyć się z tamtejszym Pionierem. Gospodarze okazali się niegościnni wygrywając 3-1.

Mecz od samego początku był wyrównany, akcje miały miejsce pod obiema bramkami, lecz to niestety Jastrząb znów stracił gola jako pierwszy. Ładna dwójkowa akcja gospodarzy i przewaga szybkości nad obrońcą przyczyną utraty gola na 0-1. Niewiele później faul bramkarza gości, zasłużony karny dla Pioniera, który wykorzystuje okazję do powiększenia przewagi. Bramkę kontaktową tuż przed przerwą zdobywa Michał Darul, którego gol chyba już teraz można nazwać trafieniem sezonu dla Jastrzębia. Cudowne uderzenie z 25 metrów ląduje w oknie bramki, ręce same składają się do oklasków. Brawo Michał! Do przerwy 1-2 przegrywamy. Warto jeszcze odnotować pechowe dla Macieja Darula zdarzenie, po którym niestety musiał opuścić boisko z powodu bólu w klatce piersiowej. W jego miejsce wszedł Michał Buczma. Po przerwie mecz toczył się w szybkim tempie, dużo było akcji, fauli, walki. Niestety to Pionier okazał się skuteczniejszy znów wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Kolejne zmiany w drużynie gości to Rafał Baran za Michała Darula i Przemek Skrzypa za Damiana Szkołudę. Jastrząb starał się naciskać na Pioniera, lecz brakowało szczęścia, pewnie także umiejętności. Wynik nie uległ już zmianie, trzy punkty zostały w Żarnowie.

Szkoda niewykorzystanych sytuacji, np. po strzale Damiana Szkołudy piłkę zmierzającą do bramki z linii wybija obrońca, czy trafienia w poprzeczkę Bartka Jurzysty po ładnej solowej akcji Przemka Barana. Zagraliśmy lepszy mecz niż z Pomorzaninem, lecz Pionier okazał się zbyt wymagający. Z drużyny gości na pewno trzeba pochwalić strzelca bramki Michała Darula i braci, Przemka i Tomka Marciniaków. Najwięcej zdrowia zostawili na boisku, obyśmy wszyscy w Płotach mieli taką chęć do gry.

Wasiak - Darul (Buczma), Nowacki, Mielczarek, Marciniak - Osiecki, Marciniak, Baran, Darul (Baran) - Szkołuda( Skrzypa), Jurzysta

Sparing Jastrząb 0:2 Olimpia
Ładowanie...