Oceny za mecz z Pomorzaninem

• autor: bartek_jurzysta, 2013-04-18 14:57

Zgodnie z wynikami ankiety, zaczynamy nowy dział na łamach naszej witryny, tzn. cotygodniowe felietony oceniające grę poszczególnych piłkarzy. System oceny jest prosty: na początku meczu każdy z zawodników w skali 1-10 ma ocenę 5, jeśli zagra poniżej oczekiwań ocena spada do jedynki, jeśli zagra dobre spotkanie ocena wzrasta, nawet do dziesiątki. Ponadto po każdym spotkaniu wyznaczony zostanie Zawodnik Meczu.

Marcin Leszczyński – 7

Nasz bramkarz zagrał dobry mecz, pewne chwyty, wyjścia do piłki, dobre obrony. Bramka padła po dużym zamieszaniu, z pewnością nie obciąża jego konta. Ocena zaniżona za czasami bezmyślne wykopywanie piłki, gdy trzeba było chwilę poczekać.

Przemek Skrzypa – 5

Skutecznie w obronie, nic ponadto. Niestety, zagrał tylko pierwszą połowę z racji obfitego krwawienia z nosa po jednym ze starć z rywalem.

Łukasz Osiecki – 6

Kapitan solidnie w obronie, pojedynki 1 na 1 wygrywane z łatwością ale niestety brak spokoju w wyprowadzaniu piłki generuje ocenę „6”.

Andrzej Nowacki – 5

Drugi ze środkowych obrońców miał niewdzięczną rolę pilnowania ruchliwego napastnika gości. Z zadania wywiązywał się różnie, czasem skutecznie wykorzystując przewagę fizyczną a czasem bezmyślnie odpuszczając krycie.

Tomek Marciniak – 7

Jak zawsze niezawodny w destrukcji, przejął wiele piłek, których inni by nie zabrali. Dodał do tego zaangażowanie w grę ofensywną, stąd wysoka ocena.

Rafał Baran – 3

Słaby mecz Rafała. Brak pewności siebie, znikoma ilość podań po ziemi, ogólnie słaby mecz.

Bartek Jurzysta – 3

Kolejny zawodnik, który rozczarował. Złe ustawianie się, często złe decyzje na boisku, brak zagrożenia bramki przeciwnika.

Przemek Baran – 7

Najlepszy z pomocników. Waleczny, próbujący rozgrywać, dryblować strzelać. W tym dniu nie bardzo miał z kim grać.

Michał Darul – 5

Nienajgorszy mecz Michała. Dużo walczył na lewej stronie, próbował dośrodkowań, ale nie zaniedbywał obowiązków defensywnych. Niestety mało skuteczny w swoich poczynaniach.

Damian Szkołuda – 6

Często osamotniony w ataku robił co mógł, starał się przyjąć piłkę i coś z akcji zrobić. Jednak nie jest on typem kreatora gry, tylko osoby wykańczającej akcję. W meczu, gdzie nie jest obsługiwany podaniami niewiele może zrobić.

Dawid Szkołuda – 6

Można by powiedzieć, że brał na siebie ciężar gry, ale niewiele to dało gdyż samolubna gra przeciw 3-4 zawodnikom rywali nie była skuteczna. Mało gry wzajemnej z partnerami, dużo strat po dryblingach. Na plus można zapisać, że chyba jako jedyny obok Przemka Barana starał się strzelać na bramkę rywali.

Zagrali jeszcze:

Krzysztof Zawierucha – 6

Zagrał podobnie dobrze w obronie co Przemek Skrzypa, lecz wykazał więcej chęci i odwagi do gry ofensywnej, przez co wyższa ocena.

Artur Szućko

Grał za krótko, aby Go ocenić.

Po słabym meczu w wykonaniu Jastrzębia trudno wytypować Zawodnika Meczu. Jednak najsolidniej zaprezentował się Marcin Leszczyński, dwukrotnie ratując drużynę przed stratą bramki, więc w tym meczu uznajemy go Zawodnikiem Meczu.

Jastrząb:Komarex
Ładowanie...