Wywiad z najlepszym zawodnikiem wybranym z ankiet.

• autor: mart97, 2014-05-28 13:33

Z ankiet wynika, że najlepszym zawodnikiem rundy wiosennej w sezonie 2013/2014 był bramkarz - Marcin Leszczyński, z którym pozwoliłam sobie przeprowadzić krótki wywiad.

Wywiad w rozwinięciu...

1.Jak oceniasz rundę wiosenną w swoim wykonaniu ?

- Rundę wiosenną w swoim wykonaniu oceniam  w skali 3,5 do 5 a tak ogólnie to dobrze, a mogło być trochę lepiej, ponieważ sądzę, że stać mnie na więcej.

2.Myślisz, że drużyna przepracowała rundę należycie ?

-Uważam, że runda była dobrze przepracowana. Mieliśmy odbyte na początku przygotowań do tej rundy treningi kondycyjne, które myślę, że trochę pomogły a później już rozegraliśmy sparingi z dość silnymi rywalami, które wiele nam dały ale też mieliśmy przykład ile nam jeszcze do tych drużyn brakuje i nad czym musimy popracować. Treningi mieliśmy dwa razy w tygodniu, które były dobrze zorganizowane przez naszego trenera i kadrowo w tej rundzie nie było źle.

3.Jak myślisz, dlaczego Jastrzębiowi jednak zabrakło tego jednego meczu do awansu ?

-Według mnie, szkoda najbardziej tego meczu w Wyszoborze, gdzie do 80 min. prowadziliśmy 3:1 i ostatecznie przegraliśmy 3:4. Zlekceważyliśmy przeciwnika, do meczu podeszliśmy na luzie a będzie łatwo i przyjemnie a skończyło się nie za ciekawie. Zazwyczaj z takimi przeciwnikami gra się bardzo ciężko i nie powinno się nikogo lekceważyć, bo jak to się mówi "dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. Mecz w Mechowie, również był do wygrania ale tam z kolei zabrakło skuteczności i zimnej krwi przy wykańczaniu akcji. Mam nadzieję, że już w przyszłym sezonie uda się w końcu awansować do Serie A ale nie będzie łatwo, ponieważ mogą dojść nowe drużyny i przede wszystkim spadkowicz z A-Klasy Orzeł Prusinowo.

4.Jest piłkarz, na którym się wzorujesz ? Jeśli tak, to jaki ?

-Wzoruje się na na doświadczonym włoskim bramkarzu Ginaluigim Buffonie. Sądzę, że mimo tego, że ma 36 lat jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Stać go na bronienie jeszcze ładnych parę lat. Jest typem bramkarza, który nigdy się nie poddaje i od 14 lat gra we włoskiej drużynie Juventus Turyn. Zawsze podziwiam jego fantastyczne parady, dlatego się na nim wzoruje.

5.Myślałeś kiedyś o tym, żeby zagrać na innej pozycji niż bramkarz ?

-Tak szczerze mówiąc, to nie. Od dzieciństwa chciałem być bramkarzem i jestem nim. W każdym meczu staram się pomóc drużynie jak najlepiej potrafię.

6.Twoja ulubiona drużyna piłkarska to... ?

-Borussia Dortmund.

Nowa galeria